" Allah (cc) " Henüz yorum yapılmamış.

 

 Kendi kendine oluşum mümkün müdür?

Kâinat neden kendi kendine var olmuş olmasın?

Cevap:

“Su unsurunu oluşturmayı, oksijen ve hidrojen kendi kendilerine akıl etmiş ve planlamışlardır!” Dünyada böyle bir iddiada bulunan hiç bir kimseye rastlamıyoruz. Fakat nedendir ki, “Kâinat kendi kendine var olmuştur!” iddiasında bulunanlar çıkabiliyor. Acaba bu varsayım, “Un, yağ ve şeker kendi kendine helva olabilir” iddiasından çok daha abes değil midir?
Allah’ı (cc) inkâr eden kişiler, her bir varlığı sonsuz bir akıl, şuur, güç ve ilim sahibi olarak kabul etmek zorundadırlar ki, şu kâinat ortaya çıkabilsin! Çünkü kâinatta ne aklı ne de şuuru olmayan pek çok varlık, sınırsız bir dehayı gerekli kılan işler yapıyorlar.
Aklı ve gözü olan her insan bu muhteşem kâinata bakıp anlayabilir ki, her şeyi yaratan sonsuz ilim ve kudret sahibi bir Zat vardır. O Zat, Allah’tır ve bütün bu şuursuz varlıkları çok büyük gaye ve maksatlar için mükemmel bir düzenle çalıştırmaktadır.
Bu konu hakkında daha geniş bilgi için Kendi kendine oluşum olamaz mı? adlı makalemize bakınız. Kaynak: http://www.sorusorcevapbul.com - Kendi kendine oluşum mümkün müdür?

Bize Soru Sorun
Yorum Yapın

1430 - 1438 © www.SoruSorCevapBul.com