" Peygamberler " Henüz yorum yapılmamış.

 

 Yalancı peygamberler nasıl anlaşılır?

Peygamber Efendimiz’in (asm) vefatından sonra ortaya çıkan yalancı peygamberlerin yalancılıkları nasıl anlaşılır?

Cevap:

• Kur'ân Hz. Muhammed’in (asm) son peygamber olduğunu ilan etmiştir. Böylece Peygamberimiz'den (asm) sonra peygamberlik iddia edecek olanların hepsinin yalancılığını Kur'ân bildirmiştir.
• Peygamberlik çok üstün nitelikleri gerektiren ağır ve yüksek bir vazifedir. NitekimPeygamber Efendimiz(asm) ahlâkıyla, imanıyla, ilmiyle ve tüm özellikleriyle yaratılmışların en üstünü olduğundandır ki Allah (cc)O'nu (asm)son peygamber olarak vazifelendirmiştir. Kıyamete kadar insanların örnek alacağı ve Allah'ın (cc) razı olduğu bir kul modelini fevkalade bir şekilde gösteren O'dur (asm). Şimdiye kadar Hz. Muhammed’den (asm) daha üstün bir şahsiyetin geldiği tarih sayfalarında görülmüş müdür ki peygamberlik iddiası bulunanların bu iddiadahaklarıolsun.
• Hak peygamberler Allah’ın (cc) peygamberi olduklarının alâmeti olarak mucizeler gösterirler. Halbuki yalancı peygamberler asla mucize gösterememişlerdir. Bu hususta insanları kandırmak için teşebbüs ettiklerinde de maskara olmuşlardır.
• Yalancı peygamberlerin hiç birisi iddialarını ispat edememiş ve davalarını devam ettirememişlerdir. Onların yalanlarına inanan kimseler çok olmayıp yalancılıklarıyla tarihe karışmışlardır. Kaynak: http://www.sorusorcevapbul.com - Yalancı peygamberler nasıl anlaşılır?

Bize Soru Sorun
Yorum Yapın

1430 - 1438 © www.SoruSorCevapBul.com