" Kader " Henüz yorum yapılmamış.

 

 Kaderin adaletini nasıl göreceğiz?

Masum olan birçok insanın başına musibetler geliyor. Fakat musibeti hak eden birçok zalim insan keyfine bakıyor. Bu bir zulüm değil mi, bunda kaderin adaleti nerede?

Cevap:

Allah (cc) mü’min kulunun işlediği günahlara karşılık, merhametiyle bu dünyada musibet vererek onu ahiret azabı gibi dehşetli bir azaptan kurtarır. Bazen de onu musibet taşıyla ikaz eder. Daha büyük hatalara düşmesini önler.
 
Başına musibet gelen kişi masum bir çocuk (yani hatası olacak kadar yaşamamış biri) ise Allah (cc) bu insanı o musibetle, gelecekte çok büyük ihsan ve ikramlarına layık etmek istemektedir.
 
Hak ettiği halde musibet ve ceza görmeyenleri ise, Allah (cc) elbette ihmal etmez, sadece onlara mühlet verir. Elbette pek çok zalimler vardır ki Mahkeme-i Kübra onları beklemektedir!
Ayrıca, bizim ve herşeyin yaratıcısı ve sahibi olan Allah (cc), musibet ve hastalıkları vermekle üzerimizde türlü isim ve sıfatlarını gösterir. Bu şekilde kullarını olgunlaştırır ve güzelleştirir.
Kader Adalet Eder adlı makalemizden bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kaynak: https://www.sorusorcevapbul.com - Kaderin adaletini nasıl göreceğiz?

Bize Soru Sorun
Yorum Yapın

1430 - 1438 © www.SoruSorCevapBul.com