" Melekler " Henüz yorum yapılmamış.

 

 Melekler görevleri bitince ne yapıyorlar?

Cebrail (as) peygamberlere vahiy getirmekle görevliydi. Şu anda peygamber olmadığı için Cebrail (as) ne yapıyor olabilir? Aynı zamanda Kiramen-Katibin gibi görevi insanlarla alakalı olan meleklerin kıyamet koptuktan sonra öbür alemde görevleri sonlanacak mı?

Cevap:

Cebrail (as)Peygamberlere vahiy getirmekle vazifeli olduğu gibi hayvanat ve insanların ilhamlarına da vesilelik görevi yapmaktadır. Şuan vahyi getirmegörevi bitmişfakat ilham vazifesi devam etmektedir.

Bununla beraber tüm melekler, hususi görevleri yanısıra Allah'ı tesbih etmektedirler.Hususi vazifelerini bitiren melekler memleketleri olan semaya çıkıp kıyamet vaktine kadar Allah'ı zikretmeye devam ederler. Sonra onların da eceli gelir veAzrail (as)tüm meleklerin en son ise kendi canını alır.

Meleklerin ahiret alemindeki durumları için de Fahreddin Razi Hazretleritefsirinde “ahirette meleklerin mükâfatlarının yeri cennet ile sınırları bitişik olan Arş’ın kenarları ve etrafı” olduğu söylemiştir. Kaynak: https://www.sorusorcevapbul.com - Melekler görevleri bitince ne yapıyorlar?

Bize Soru Sorun
Yorum Yapın

1430 - 1438 © www.SoruSorCevapBul.com