" Allah (cc) " Henüz yorum yapılmamış.

 

 Ateist gibi görünen bir Müslüman'ın ahiretteki durumu nasıl olacak?

İnsanlara ateist olduğunu söyleyen bir insan gizli olarak Allah'ı (cc) kabul edip İslam’ın şartlarını yerine getirse, ahirette cennete mi, cehenneme mi gider?

Cevap:

“Dil ile ikrar” olmadığı zaman kişinin tam bir iman sahibi olduğu söylenemez. İman ile küfür arasında orta bir yol yoktur ve ikisi bir arada olamaz. Kişi kalben Allah’a (cc) inansa, fakat Allah (cc) katında geçerli bir sebebi olmaksızın sadece diliyle bile olsa insanlara inanmadığını söylese küfre girmiş olur.
Takiyye; İslamiyet’te teşvik edilmiş bir dinî esas değil, kâfirlere veya müşriklere karşı canı ve malı korumak gerekçesiyle verilmiş bir ruhsattan ibarettir. Mü'min inanmayanların yanında küçük düşme ve kınanma korkusu yaşamaz. Kişinin inandığı ile söylediğinin tutmaması söz ile yapılan riyaya girer.
Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için "Ateist Gibi Görünen Müslüman'ın Ahiretteki Durumu" adlı makalemize bakabilirsiniz. Kaynak: https://www.sorusorcevapbul.com - Ateist gibi görünen bir Müslüman'ın ahiretteki durumu nasıl olacak?

Bize Soru Sorun
Yorum Yapın

1430 - 1438 © www.SoruSorCevapBul.com