" Allah (cc) " Henüz yorum yapılmamış.

 

 "Yok" diyenlerin ispatı var mı?

“Yok” diyenler “Var” diyenlerden ispat istiyor. Peki yok diyenlerin ispatı var mı?

Cevap:

İki çeşit inkâr var. Birisi; tembellikten ortaya çıkan bir kabullenmeyiştir. İnancın getirisi olan bir takım mesuliyetlerden kaçmak için “yok” derler.
Diğeri ise; yokluğu iddia etmektir. Bu delil ve ispat gerektirir ki şimdiye kadar inkâr edenler buna hiç bir ispat getirememişlerdir. Yaptıkları şey; inananların görüşlerini eleştirmek ve reddetmekten ibarettir.
Çok haksız da sayılmazlar(!) Çünkü bir adam Hindistan cevizinin varlığını iddia etse, ispatı için bir tane bulup getirmesi yeterlidir. Ama “yok” dediğinde tüm dünyayı gezmesi lazım ki yokluğunu ispat edebilsin. Allah'ı (cc), cenneti, cehennemi kabul etmeyenler de bir zerrenin bile gösterdiği gerçekleri inkâr için, tüm kâinatı (!) karış karış dolaşmaya hiçbir zaman güçleri yetmeyecek ki ispat getirebilsinler. Adamın biri Amerika’yı keşfetmiş. Keşfedilmeden önce Amerika kıtası yok muydu yani!?
Akılları yüce, ruhları yüksek insanlar vardır; kâinat kitabının sırrını çözmüş Allah'ı (cc)keşfetmişler. Bir de dev zekâları olduğu halde akılları cüce insanlar vardır ki kâinatın Allah'ı (cc) anlatan büyük bir kitap olduğunu bile anlamaktan acizler.
Velhasıl: İnkâr bir "yoksayım" kalmaya mahkûmdur. Kaynak: https://www.sorusorcevapbul.com - "Yok" diyenlerin ispatı var mı? Ve inanmayanların içlerinde hep var olacak ve asla susturamayacakları cümle: "Ya varsa!"

Bize Soru Sorun
Yorum Yapın

1430 - 1438 © www.SoruSorCevapBul.com