" Hz. Muhammed (asm) " Henüz yorum yapılmamış.

 

 Peygamber Efendimiz'in (asm) vefatından sonra ne gibi mucizeleri gerçekleşmiştir?

Peygamber Efendimiz'in (asm) vefatından sonra da vuku bulan mucizeleri var mıdır, varsa ne gibi mucizeler vuku bulmuştur?

Cevap:

Peygamber Efendimiz'in(asm) hayatta iken gelecekten verdiği haberler vefatından sonra vuku bulmuştur. Bunlar Peygamberimiz'in (asm) gaybi mucizeleridir.

Hz. Hüseyin’in (ra) Kerbela’da katledileceğini haber vermesi, İstanbul’un Müslümanlar tarafından fethedileceğini haber vermesi, Hz. Osman’ın (ra) şehit edileceğini haber vermesi bunlardan bazılarıdır.

Peygamber Efendimiz'in(asm) en büyük mucizesi Kurân'dır. Dolayısıyla Kurân’ın gelecekten vermiş olduğu her haberPeygamberimiz'in (asm) mucizesi hükmündedir.

Peygamber Efendimiz'in (asm) sünnet-i seniyyesinin terbiyesiyle yetişen milyonlar velilerin göstermiş olduğu her kerametPeygamberimiz'in (asm) mucizesi hükmüne geçer.
Peygamber Efendimiz'in (asm) Vefatından Sonra Meydana Gelen Mucizeler adlı makalemizden bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kaynak: https://www.sorusorcevapbul.com - Peygamber Efendimiz'in (asm) vefatından sonra ne gibi mucizeleri gerçekleşmiştir?

Bize Soru Sorun
Yorum Yapın
Kurân'ı Hz. Muhammed (asm) yazmış olamaz mı?

En Çok Okunanlar

Son Eklenenler

Son Yorumlananlar

Etiket Bulutu

1430 - 1438 © www.SoruSorCevapBul.com