" Ahiret " Henüz yorum yapılmamış.

 

 Ahirete gidip de gelen var mı?

Ahiret, cennet ve cehennemden bahsediliyor. Peki gidip de gelen mi var?

Cevap:

Peygamber Efendimiz (asm) Miraç Gecesinde tüm kâinatı gezerken cennet ve cehennemi de gezmiş, görmüş ve tekrar geri dönmüştür.
Her bir peygamber ve veli zat da “Ahiret var, mükâfat ve ceza yeri var!” demişlerdir. Mükemmel akıl ve zekâya sahip, aynı zamanda ahlâk timsali olan yüz binlerce peygamber, yüz milyonlar evliya ve İslam âlimi, cennet ve cehennemin varlığına delil olmuşlardır. Onların bu davalarını çürütmek için, her birini (hâşâ) yalancı kabul etmek gerekir.
Bunlarla beraber, on beş asırdır hiçbir ayeti yalanlanamamış ve üçte biri ölümden sonraki dirilişi ve ahireti anlatan Kur'ân ile onun için yazılan üç yüz elli bin tefsir “ahiret”in varlığını gözler önüne sermektedir.
Ayrıca, bir şeyin varlığını kabul etmek için gözle görmek şart değildir. Zira görmediğimiz halde varlığından emin olduğumuz çok şeyler vardır.
Ahiret alemini gören olmuş mudur?adlı makalemizden bu konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Kaynak: https://www.sorusorcevapbul.com - Ahirete gidip de gelen var mı?

Bize Soru Sorun
Yorum Yapın

1430 - 1438 © www.SoruSorCevapBul.com