" Ahiret " Henüz yorum yapılmamış.

 

 Cennette mahremiyet nasıl olacak?

Selamun aleyküm, Cennette mahremiyet nasıl olacak? Mesela ben ezvac-ı tahirat annelerimizin ellerini kemal-i hürmetle öpmek istiyorum. Ama onlar bana namahrem. Müşkilimi halleder misiniz?

Cevap:

Aleykumselam Değerli Kardeşimiz;
Cennette namahreme karşı şehvet hissi olmayacaktır
“Ve yanlarında, (kocalarından) başkasına bakmayan iri gözlü (zevce)ler vardır.” (Saffat, 48)
“Orada ne boş bir söz, ne de günahı gerektiren bir şey işitirler!” (Vakıa, 25)
Cennetteki şehvet hissi sadece helaline karşı olacaktır. Ve orada insanı günaha ve harama meylettirecek şeyler bulunmayacaktır.
Dünyadaki şehvet hissi imtihan vesilesidir
Namahremlere karşı olan şehvet hissi dünyada imtihan için verilmiştir. Ve Cenab-ı Hak bu hissin dizginlenmesi için insanların arasında mahremiyet kurallarını koymuştur. Fakat cennette imtihan olmadığından mahremiyet dünyadaki gibi olmayacaktır.
Cennette Müminlerin her istedikleri olacağından herkes birbiriyle edep çerçevesinde rahatlıkla görüşebilecek
Bu dünyada sayısız nimetler verdiği insanlara, cennette her istediklerini vereceğini Cenab-ı Hak Kurân-ı Kerim’de şöyle bildirmiştir;
“Onlar ki, ayetlerimize iman ettiler ve Müslüman kimseler oldular. Girin Cennete! Siz ve zevceleriniz (orada) sevindirileceksiniz! Etraflarında altın tepsiler ve bardaklarla dolaşılır. Ve orada canların kendisini çektiği ve gözlerin hoşlandığı her şey vardır. (Ve yine denir ki:) “Artık siz orada, ebedî olarak kalıcılarsınız.” (Zuhruf, 69-71)
Peygamber Efendimiz’in buyurduğu; “Kişi sevdiğiyle beraberdir.”  hadis-i şerifince insanlar cennette istedikleriyle rahatlıkla görüşebileceklerdir. Fakat bu görüşme yine edep dairesinde olacaktır.
Sonuç olarak;
Cennette dünyadaki gibi harama ve günaha meyil söz konusu olmadığı için erkekler -bütün ehl-i cennet gibi- ezvac-ı tahirat olan annelerimizle de görüşüp muhabbet edebileceklerdir.
Allah’a emanet olunuz. Kaynak: https://www.sorusorcevapbul.com - Cennette mahremiyet nasıl olacak?

Bize Soru Sorun
Yorum Yapın

1430 - 1438 © www.SoruSorCevapBul.com