" Peygamberler " Henüz yorum yapılmamış.

 

 Mucize göstermeyen peygamber var mıdır?

Allah'ın mucize vermediği peygamber var mıdır?

Cevap:

Değerli Kardeşimiz;

Gönderilen peygamberlere verilen mucizelere dair Kur’ân-ı Kerim’de pek çok ayet-i kerime bulunmaktadır. Peygamberimizin (asm) şu sahih hadisi gönderilen her peygambere mucize verildiğinin açık bir delilidir:
"Hiç bir peygamber yoktur ki Ona insanların imanına sebep olan mucizeler verilmiş olmasın. Bana verilen mucize ise, ancak bana vahyolunan bir vahiydir. Onun için kıyamet gününde ümmeti en fazla olan peygamber ben olacağımı ümit ediyorum" (Buharî, Fezâilûl-Kur îın, 1; Müslim, İman, 239).
Her müslümanın, Allahu Teâlâ'nın insanlara zaman zaman göndermiş olduğu peygamberlerinin davalarında sadık ve haklı olduklarını ortaya koyan ve Allah tarafından gönderildiklerini ispat eden mucizeler verdiğine inanması farzdır. Hiç bir peygamber yoktur ki, Hak Teâlâ ona bir mucize ihsan ederek onu tasdik etmiş olmasın. Bu husus, Kur'an'da adı geçen her peygamber hakkında indirilen müteaddid âyetlerle sâbit olmuş ve onlara verilen mucizeler açıklanmıştır. O halde mucize gerçeğine iman; Kitap, Sünnet ve İcmâ-ı Ümmet ile sâbittir.
Allah’a emanet olunuz. Kaynak: https://www.sorusorcevapbul.com - Mucize göstermeyen peygamber var mıdır?

Bize Soru Sorun
Yorum Yapın

1430 - 1438 © www.SoruSorCevapBul.com