" Ahiret " Henüz yorum yapılmamış.

 

 Bütün insanların amelleri tek tek nasıl muhafaza ediliyor?

İnsanların yaptığı iyi kötü bütün amellerin kaydedilip, ahirette hepsinin açığa çıkması nasıl mümkün olur?

Cevap:

Kâinata dikkatle bakan, en basit ve en küçük şeylerin dahi saklanıp muhafaza edildiğini rahatça görebilir. Mesela, nokta kadar küçücük bir çekirdekte, koca bir ağacın hayat programı yerleştirilip muhafaza ediliyor.
Elbette yaratılış, kabiliyet, şeref ve kıymetçe en üstün olan insanın amellerinin, bu kanunun dışında kalması mümkün değildir. İnsanın amelleri de, görevli melekler ve kuvve-i hafızalar tarafından fotoğraflanıyor. Ve zamanı geldiğinde hesap için aleyhte veya lehte şahitlik edeceklerdir.
Amellerin muhafazasındaAllah (cc) için zorluk söz konusu olamaz. Çünkü Allah'ın (cc) Nur isminin karanlık bir aynası olan güneşin dahi ışığından yeryüzü gizlenemiyorsa Allah'ın (cc) her şeyi kuşatan ilminden hiçbir şeyin gizlenmesi mümkün değildir. Bütün insanların amellerini tek bir insanınki kadar kolay muhafaza eder ve mahşere kadar saklar, sonra muhasebe eder.
Bütün amellerin muhafazası nasıl mümkün olur? adlı makalemizden bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kaynak: https://www.sorusorcevapbul.com - Bütün insanların amelleri tek tek nasıl muhafaza ediliyor?

Bize Soru Sorun
Yorum Yapın

1430 - 1438 © www.SoruSorCevapBul.com