" Ahiret " Henüz yorum yapılmamış.

 

 Çürümüş kemikler nasıl dirilecek?

Çürüyüp toprak olmuş bedenleri kim ve nasıl diriltecek?

Cevap:

Bir fotoğrafçının merceğiyle, "ölümün ardından diriliş"e yalnız bir misal...
[vimeo]2639782[/vimeo]
Ve dediler ki: “(Biz) bir kemik yığını ve ufanlanmış bir toprak haline geldiğimiz zaman mı, gerçekten biz mi yeni bir yaratılışla diriltilecek kimseleriz?” (Ey Resulüm!) de ki: “İster taş olun, ister demir! isterse gönlünüzde büyüyen (dirilmesi size imkansız gelen) herhangi bir mahluk! (Allah sizi mutlaka diriltecektir.)” Buna rağmen diyecekler ki: “ Bizi tekrar (hayata) kim döndürecek?” De ki: “Sizi ilk defa yaratan!” Bunun üzerine sana (alaylı alaylı) başlarını sallayacaklar ve: “Ne zaman o?” diyecekler. De ki: “Umulur ki yakın olabilir!” (İsra, 49-50-51)
Asıl acayip olan ve aklı zorlayan, tekrar dirilişten çok, yoktan var oluş değil midir!?
İnsanı bir damla sudan kan pıhtısına, sonra bir et parçasına, daha sonra insan suretine getirerek yoktan var edenAllah (cc)için, ölümünden sonra insanı tekrar diriltmek elbette o nispette kolay olacaktır.
Mesela; bir komutan dinlenmek için dağılmış olan bir taburun askerlerini bir emirle kolayca bir araya toplayabilir. Askerlerin bu toplanması taburun ilk düzenlenmesinden elbette çok daha çabuk ve kolay olur.
İnsan vücudundaki bütün hücre ve zerrelerin yaratıcısı olan Allah(cc) da,ölümle onları dinlenmeye bıraktığı gibi, İsrafil’in (as) Sûr'a üflemesiyle bütün zerreleri bir anda birleştirecek, insanı tekrar diriltecektir.
Nitekim Allah (cc),tekrar dirilişin yüz binlerce misallerini baharın gelmesiyle de gösterir. Kışın ölmüş, kurumuş hayvan ve bitkilerin üç yüz binden fazla çeşitlerini bahar mevsiminde beş altı gün içinde diriltir. Bahar ordusundaki hayvan ve bitkilere Sur’a benzer gök gürültüsüyle yeniden hayat verir. Bütün bunları yapan bir Kudret Sahibi'ne, ölüleri diriltmek elbette zor gelmeyecektir. Kaynak: https://www.sorusorcevapbul.com - Çürümüş kemikler nasıl dirilecek?

Bize Soru Sorun
Yorum Yapın

1430 - 1438 © www.SoruSorCevapBul.com