" Ahiret " Henüz yorum yapılmamış.

 

 Reenkarnasyon nedir?

Reenkarnasyon hakkında bilgi verir misiniz?

Cevap:

Türkçede “ruh göçü” olarak adlandırılan reenkarnasyon, hiçbir İlâhî kaynağa dayanmayan batıl bir inançtır. Bu inançtakiler, ölümden sonra ruhun başka bir bedene geçeceğini düşünürler. Yine bu temele dayanan ve "Tenâsüh" adı verilen bir inanç daha bulunmaktadır.
Tenâsüh ve reenkarnasyon inancı -esasta- aynı olmakla beraber ülkelere ve bölgelere göre çok farklılık göstermektedir. Fakat iki şekilde de ahiret inancına ters düşmektedir.
Reenkarnasyon inancındakilere göre; insanın ruhu bir bedenden diğer bir insan bedenine geçerek bu değişim içerisinde kötü ahlakından kurtulur ve mükemmelleşmeye doğru yol alır. Bu safsataya göre; güya ruh tam bir mükemmeliyet kazanana kadar beden değiştirmeye devam etmektedir.
Reenkarnasyon inancını taşıyanlar, ruhun beden değiştirmesiyle insanlar arasındaki adaletin sağlandığını da zannederler. Mesela; bir insan fakir olarak yaşamışsa, bir sonraki hayatında ona zenginlik verilerek güya herkes için eşit hayat şartları sağlanmış olmaktadır.
Tenâsüh inancında reenkarnasyondan farklı olarak; tekâmül fikri yani mükemmelleşme yoktur. Tenâsüh; ruhun ceza veya mükâfat olarak, öldükten sonra "hayvan, bitki ya da insan bedenine geçmesi" olarak kabul edilir. Bu düşünceye göre; mutluluk ve sıkıntılar bir önceki hayatta yapılan iyilik ve kötülüklerin sonucudur.
Reenkarnasyoncular, hipnozu fikirlerine delil olarak göstermeye çalışırlar. Fakat başta hipnoz uzmanları olmak üzere herkes bilir ki; hipnotik durumda reenkarnasyona delil olacak hiç bir durum söz konusu değildir.
Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Reenkarnasyon adlı makalemize tıklayınız. Kaynak: https://www.sorusorcevapbul.com - Reenkarnasyon nedir?

Bize Soru Sorun
Yorum Yapın

1430 - 1438 © www.SoruSorCevapBul.com